top of page

SVETAINES INTERJERAS

Svetainė-namų centras ir patogumo visuma

Namų svetainė – vienas svarbiausių kambarių namuose, traukos centras. Kuriant šios zonos interjerą, svarbu numatyti, kad tai universali erdvė, verta gerai apsvarstyti naudojamas medžiagas, stilių, aksesuarus.

Vieniems svetainė  yra formali erdvė priimti svečius, todėl reikalavimai jai visai kitokie nei svetainei, kurioje vyks šeimos gyvenimas. Joje susirenka šeima atsipalaiduoti po ilgos dienos, praleisti kelias valandas kartu žiūrint televiziją, skaitant ar žaidžiant stalo žaidimus.  Todėl svetainės zonoje svarbūs yra ne tik patogūs ir ilgaamžiai baldai, dekoras, bet ir apšvietimas.

Dažniausiai svetainėje laikoma nemažai daiktų. Knygos, augalai, smulkūs daiktai, svarbu išlaikyti balansą jų kompozicijose. Išsprendus svetainės baldų išdėstymo klausimą, atsiranda poreikis ir erdvės dekorui. Verta nepamiršti, svetainė tai vieta, kurioje verda gyvenimas, ji turi būti estetiška, patogi ir praktiška. Nepriklausomai nuo interjero stiliaus didžiausias dėmesys skiriamas ten gyvenančių žmonių poreikiams.