Lietuvoje dažniausiai sutinkami šie namų interjero stiliai:
skandinaviškas minimalizmas
moderni klasika
industrinis
modernus kaimiškas
Art Deco
eklektiškas.
Įsirengiant namus, interjero stilistikos pasirinkimas vienas maloniausių etapų, jis vyksta po aiškaus erdvių suplanavimo. Renkantis interjero stilių vienas svarbiausių aspektų, žmonių gyvenimo būdas, nes pasirinktas stilius ne tik sufleruoja spalvas, formas, medžiagiškumą, bet ir kuria namų nuotaiką.
Renkantis interjero stilių namų šeimininkų prašau atlikti malonius namų darbus, susirinkti visus patinkančius interjero pavyzdžius į vieną vietą, visus juos aptariame, žiūrime, kurie yra vyraujantys, įvertiname, kaip šie interjero stiliai pritaikomi jų gyvenimo būdui. Tiesa, kartais interjero stiliaus sprendimą padiktuoja gyvenamoji vieta, pavyzdžiui pajūris, senamiestis, pramoninis rajonas ar kaimo aplinka. Derinant interjerą ir vietovę siekiame vizualinės darnos, kuriame namų istoriją.
Interjero stiliai pasižymi be galo didele įvairove, o pasirinkimas gali būti įkvėptas geografinės šalies padėties, kultūrinių ir istorinių tradicijų. Romantiškasis provanso stilius kilęs iš pietų Prancūzijos žavi savo kaimišku, tačiau elegantišku paprastumu. Provanso interjeruose jaukumą kuria šviesi aplinka, senoviniai, dažnai šviesiomis spalvomis dažyti baldai, gėlėta tekstilė. Jei interjere ieškote drąsesnių ir egzotiškesnių sprendimų, galbūt jums tinka marokietiškas interjeras, kuris asocijuojasi su šiaurės Afrika, pasižymi itin ryškiomis spalvomis, sudėtingais ornamentiniais raštais, rankų darbo detalėmis. Tai prabangus interjero stilius ir visiškai skiriasi nuo mums kur kas geriau pažįstamos ir artimesnės Europos klasikinio interjero prabangos.
Viduržemio regione, pavyzdžiui Ispanijoje, dažnai sutinkamas Viduržemio jūros interjero stilius, kaip ir provansas, jis glaudžiai susijęs su gamta. Abiems stiliams būdingos natūralios medžiagos ir gamtos motyvai, pasižymi šviesiomis spalvomis, tačiau kuria visai kitokią interjero nuotaiką. Viduržemio jūros stilistikai būdingos natūralaus akmens grindys, terakotos plytelės ir masyvūs mediniai baldai, interjeras perteikiamas per mėlynos, ochra ir smaragdinės žalios spalvas, atspindinčias Viduržemio jūros regiono gamtą.
Kiekvienas geografinis regionas ir šalis turi savitą estetiką, kuri pasakoja apie tenykštes kultūrines tradicijas ir net klimato ypatybes. Žinoma, šiandien, mūsų globaliame pasaulyje, kai daug keliaujame ir susipažįstame su pačiomis įvairiausiomis kultūromis, net egzotiškiausi Šiaurės Afrikai, Azijai ar Pietų Amerikai būdingi interjero stiliai gali būti įgyvendinti bet kuriame kitame pasaulio kampelyje.
Lietuvoje rečiau sutinkami egzotiški interjero stiliai, kaip marokietiškas, Viduržemio jūros ar pastaruoju metu populiarėjantis japoniškas bei japandi tendencijos. Lietuviams artimos skandinaviško minimalizmo, modernios klasikos, industrinio ar kaimiško interjero filosofijos. Šie interjero stiliai dažnai sutinkami mūsų šalies regione.
Moderni klasika: išlaikome tradicijas moderniame interjere
Dažnas išgirdęs žodį klasika įsivaizduoja interjerą su dvarų kultūrai būdingais apvadais, puošniais baldais ir išsigąsta tokio ištaigingumo, tačiau savo interjero dizainerės praktikoje atradau ir labai vertinu modernios klasikos interjero stilių. Klasikiniai bruožai neabejotinai suteikia elegancijos ir charakterio. Mediniai fasadai, natūralios medžiagos ir išraiškingi ornamentai pritaikomi net šiuolaikinėje virtuvėje išlaikant tradicijas, pritaikant švarią, šiuolaikišką formą. Pavyzdžiui sudėtingi ornamentai virtuvės komplekto fasaduose gal ir ne pats praktiškiausias pasirinkimas, tačiau moderni interpretacija gali interjerą pakelti tiesiog į kitą lygį: švarių linijų gipso rozetė prie elegantiško šviestuvo ir tiesių linijų apvadai taps saikingu lubų ir sienų dekoru, suteiks moderniam interjerui klasikos elementų.
Skandinaviško stiliaus paprastumo ir šviesos principai
Skandinaviškas tradicijas puoselėjantys interjero stiliai remiasi paprastumu, kuris puikiausiai atliepia funkcinius ir estetinius bruožus: minimalistinė estetika, natūralios medžio spalvos ir fokusas į patalpų erdvę, apšvietimą, ypatingai natūralią šviesą. Mediniai paviršiai ir grindys, šviesios spalvos bei erdvių pojūtis kuria švaros įspūdį. Skandinaviško stiliaus interjere, net virtuvėje tvarkos palaikymas yra esminis, todėl funkcionalūs baldai su minimalistiniais sprendimais garantuoja komfortišką buitį: nieko nereikalingo.
Kaimiško stiliaus paperkantis natūralumas
Kaip ir modernios klasikos, kaimiško stiliaus interjere pagrindinę nuotaiką kuria natūralios medžiagos: medis, akmuo, rankų darbo detalės. Iš pirmo žvilgsnio šis stilius gali pasirodyti šiek tiek grubus, tarsi be subtilumo, tačiau derinant natūralias medžiagas su šiuolaikiniais prietaisais ir funkcionaliais sprendimais, interjeras įgauna estetinį patrauklumą.
Modernaus kaimiško stiliaus interjere vienas iš įkvepiančių dekoro būdų yra tekstilė. Šis stilius mane ypač žavi tuo, kad leidžia atskleisti namų charakterį, perteikiant regiono tradicijas – nuo būdingų spalvų ir raštų derinių iki tekstilės, keramikos ir medžio elementų, naudojamų ne tik virtuvėje, bet ir visose kitose namų erdvėse. Žinoma, šiuolaikiniuose namuose laikomės principo – juose turi būti lengva tvarkytis, tad atidžiai rinkitės baldus ir šviestuvus, nes pinti ir įmantrūs elementai gali pareikalauti daugiau dėmesio nei tikėjotės.
Industrinės filosofijos interjero stiliai
Industrinis stilius, kai kuriems gali pasirodyti grubus, šaltas, tačiau jame puikiai dera kontrastuojantys sprendimai, kaip neapdorotos arba mažai apdorotos betono, metalo detalės derinamos su grubia, tačiau jaukumo suteikiančia mediena. Šio stiliaus esmė, atspindėti senų gamyklų, pramoninių pastatų estetiką, todėl dažniausiai yra pasirenkamas loftų interjeruose. Nors industrinis stilius nėra dažniausias mano klientų pasirinkimas, man imponuoja šio stiliaus fokusas funkcionalumui: atviro tipo lentynos, nerūdijančio plieno buitinė technika ir masyvūs pramoniniai šviestuvai - dažniausiai sutinkamos ir šį stilių leidžiančios atpažinti detalės.
Art Deco stiliaus nostalgija prabangai
Itin charakteringas interjero stilius, derina prabangos ir modernumo lūkesčius interjere. Art deco stilius gimė 1920- 1930 metais, atspindėdamas to laikmečio technologinę ir kultūrinę raidą, o 2024 metais stilius atgimsta, ypatingai virtuvės interjeruose, kur istorinis didingumas derinamas su modernaus gyvenimo praktiškumu. Mane pačią šis stilius įkvepia ne tik ryškia estetika ir prabangiomis medžiagomis, tokiomis, kaip marmuras, tačiau ir geometrinėmis formomis, ryškių bei sodrių spalvų deriniais.
Eklektika interjere
Eklektiškas virtuvės stilius gali pasirodyti kaip lengvas sprendimas tiems, kurie nori derinti skirtingus interjero elementus, įvairias spalvas, tekstūras ir net laikotarpius. Nors šis stilius nesilaiko griežtų taisyklių ir jame galima derinti modernius baldus su vintažiniais akcentais, spalvingomis plytelėmis, drąsiais meno kūriniais ant sienų, rekomenduoju atidžiai vertinti pasirinkimus, o geriausiai išlaikyti balansą tarp skirtingų detalių padės profesionalios interjero dizainerio įžvalgos. Harmoningai sukomponuotas eklektiško stiliaus interjeras gali tapti asmeniška ir žaisminga vieta, tačiau šis stilius reikalauja plataus išmanymo.
Interjero stiliai ir vientisumas erdvėse
Visi interjero stiliai savaip žavingi, tačiau namų erdvėse svarbu interjero vientisumas. Savo klientams patariu nederinti skirtingose erdvėse skirtingų stilių, o kliautis viena dominuojančia stilistika. Vientisumas toli gražu nereiškia jog visose erdvėse vyrauja vienodų spalvų sienos, baldai ir kiti elementai. Tai interjero harmonija, kai būnant skirtingose namų patalpose, jūsų netrikdo atskirų erdvių perdėti kontrastai, elementų perteklius ar kardinaliai nederantys dizaino sprendimai. Tenka paneigti mitą, kad siekiant stiliaus vientisumo namų interjeras taps monotoniškas, nuspėjamas ar nuasmenintas. Priešingai – elegantiškas vientisumas leidžia sukurti subalansuotą erdvę, atitinkančią tiek estetikos, tiek funkcionalumo principus.
Nesvarbu, kokie interjero stiliai jums artimiausi – modernios klasikos, kaimiškas, skandinaviškas ar retro – tai idėjos, kurios gali būti pritaikytos šiuolaikiniams namų reikalavimams. Kokį interjero stilių bepasirinksite, svarbiausia yra sukurti harmoningą ir praktišką erdvę, kurioje derės tiek šiuolaikiniai sprendimai, tiek jūsų asmeninis stiliaus pojūtis. Kiekvienas interjero stilius turi savo vizualinę kalbą, kurie perteikia tam tikrą požiūrį ar gyvenimo būdą, kaip jūs turite charakterį, todėl interjero stilių rinkitės atidžiai ir kliaujantis jūsų ir jūsų šeimos poreikiais.
O jeigu reikia profesionalios pagalbos išsigryninant, kas geriausiai tiktų jums, kviečių į pažintinį skambutį.
Interjero dizainerė Julija | IJANDesign
댓글