top of page
  • Writer's pictureIjan

SPALVOS INTERJERE

Atnaujinta: prieš 5 dienas
Kurdama privačius ir komercinius interjerus, kai visa techninė bazė būna išspręsta, ypatingą dėmesį skiriu spalvoms. Šviesūs, žemės atspalviai - mano favoritai. Interjere spalvos sąveikauja su erdve, natūralia dienos šviesa ir dirbtiniu apšvietimu, medžiagiškumu.


Yra labai daug informacijos apie atskirų spalvų psichologiją, tačiau šį kartą noriu labiau pabrėžti spalvos ir erdvės derinimą, kaip jos viena kitai daro įtaką.

Pavyzdžiui rožinė spalva, kaip ji gali atrodyti skirtinguose interjeruose?Ta pati spalva ar jos atspalviai skirtingai atrodo skirtingose erdvėse. Spalva interjere derinama prie kitų objektų, spalvų parinkimą nulemia ir erdvės dydis. 


Šviesios spalvos optiškai didina erdvę. Dažnai mažoms erdvėms renkamos šviesios spalvos, o tamsesni atspalviai suteikia tam tikro jaukumo.


Apibendrinant, renkantis spalvas savo interjerui, svarbu atsižvelgti į keletą niuansų.


Erdvės dydis ir forma: didesnėms, plačioms erdvėms lengviau pritaikomos sodresnės spalvos, o mažesnėse, siaurose erdvėse geriau naudoti šviesias arba pastelinių atspalvių spalvas.


Akcentinė ar dominuojanti spalva. Kokią nuotaiką spalva kurs interjere priklauso ir kiek jos santykinai bus erdvėje. 

Jei norite ryškių spalvų, neskubėkite jomis dažyti sienų, gal būt užtektų akcentinės baldų grupės, ar tekstilės detalių.


Spalva ir apšvietimas tai pat kuria skirtingas nuotaikas interjere: jos skirtingai atrodo natūralioje dienos šviesoje ir dirbtiniame apšvietime.


Kaip spalva atrodys interjere priklauso ir nuo medžiagiškumo, faktūrų ir t.t. 


Spalvos interjere daro kur kas didesnį poveikį mums nei tik estetinis pasigėrėjimas. Ne visada susimąstome, bet tai realu - jos daro įtaką mūsų emocijoms, nuotaikai.


O kaip jūs renkatės spalvas interjerui?


SUSISIEK su mumis - mes padėsime sukurti Tavo svajonių erdves! 💪⚡️

_________________________________ © IJANdesign www.ijandesign.com10 peržiūrų0 komentarų

Comments


bottom of page