top of page
  • Writer's pictureIjan

Konkurso „Metų interjeras/Auksinė paletė“ verti dalyviai - IJANdesign komanda

Atnaujinta: 02-16


Konkurso „Metų interjeras/Auksinė paletė“ dalyviai IJANdesign: interjero dizainas – gerokai daugiau nei suderintos pagalvėlės ant sofos
„Metų interjeras/Auksinė paletė“ yra aštuonioliktus metus skaičiuojantis profesionalių interjero dizainerių konkursas, skirtas interjero kultūros Lietuvoje populiarinimui. Jo metu renkami geriausi ir įdomiausi gyvenamųjų būstų, visuomeninių patalpų bei biurų interjerai. Apie sprendimą sudalyvauti šiame konkurse; apie tai kuo išskirtinis ir ypatingas gyvenamojo būsto, su kuriuo IJANdesign ir dalyvauja šiame konkurse, interjeras; apie tai, ką šiai dizainerių komandai reiškia žodžiai „geras interjero dizainas; apie dizainerio indėlį kuriant svajonių namus bei kaip jų gausybėje atrasti tą savąjį; dizaino estetiką, meną ir kitus interjero dizaino niuansus kalbamės su IJANdesign įkūrėja Julija Naradauskaite-Brunicke.


Kaip nuspręsti: naudotis interjero dizainerio paslaugomis, ar ne?


Su interjero dizaineriais nesusidūrusiems žmonėms neretai atrodo, jog viskas, kuo gali padėti dizaineris apsiriboja įrenginėjamų patalpų estetinio vaizdo kūrimu. Tad pasitikintiems savo estetikos suvokimu – dizainerio paslaugos kaip ir nereikalingos. Be to, Lietuvoje vis dar gajus įsitikinimas, kad dizaineriai būtinai vaikysis naujausių trendų, siūlys tik brangiausias medžiagas ar tūkstantines sumas kainuojančias interjero detales, todėl jų paslaugos įkandamos tik labai aukštas pajamas turintiems žmonėms. Tikriausiai tai viena priežasčių, kodėl įsirenginėjant namus, interjero dizaineris vis dar atrodo kaip prabangos dalykas, o ne pirmo būtinumo paslauga.


„Tačiau interjero dizainas – kur kas daugiau nei tik skambi frazė ir gerokai daugiau nei stilingai suderintos pagalvėlės ant sofos.“ – sako dizainerė, IJANdesign įkūrėja Julija. Ir priduria: „Stilius, grožis, estetika, spalvų ir medžiagiškumo dermė – tikrai svarbūs gero dizaino aspektai, tačiau toli gražu ne pagrindiniai. Mūsų komandos nuomone, geras dizainas yra visa tai, plius ergonomika, funkcionalumas ir praktiškumas.“


Kaip ir bet kurios srities profesionalai, taip ir interjero dizaineriai yra baigę atitinkamus mokslus, domisi savo srities naujovėmis, važinėja į parodas, kursus, keliasi kvalifikaciją bei nuolat kaupia praktinę patirtį, todėl puikiai išmano ne tik estetinę interjero dalį, bet ir taip vadinamą "User Experience Design" t.y. – vartotojo patirtį interjere. Tai nepaprastai svarbi interjero dizaino sritis, apimanti apšvietimo, baldų, spalvų ir tekstūrų parinkimą, bei erdvės organizavimą atsižvelgiant į visų projektuojamos erdvės vartotojų poreikius, pomėgius, įpročius ir norus. Taigi interjero dizaineriai kuria ne tik estetiškai patrauklią, bet ir ergonomišką, funkcionalią bei visiems jos naudotojams patogią erdvę.


Kasdien susidurdami su daugybe iššūkių, dizaineriai kaupia neįkainojamą patirtį ir, dažnu atveju, gali ne tik pasiūlyti sprendimus, apie kuriuos patys nė nepagalvosite, bet ir iš anksto numatyti, kurie sprendimai praktikoje tikrai nepasiteisins ir padėti tokių išvengti. Be to, dažniausiai jie turi patikimus statybinių medžiagų ir paslaugų ir tiekėjus, su kuriais nuolatos bendradarbiauja, todėl gali ne tik garantuoti už jų kokybę, bet ir suderinti geresnę kainą.

Kaip tokioje gausybėje dizainerių atrasti tą savąjį?


Interjero dizainerių pasiūla – tikrai nemaža. Tad kaip iš tokios gausos specialistų išsirinkti tokį, kuris Jus supras ir su kuriuo tikrai rasite bendrų taškų? IJANdesign komanda rekomenduoja visų pirma peržiūrėti į akį kritusio dizainerio atliktų darbų „portfolio“ ir tik įsitikinus, kad jo darbai atitinka Jūsų stilių, su juo susisiekti. „Dažniausiai jau pirmojo pokalbio metu paaiškės ar Jums pakeliui, ar randate bendrą kalbą ir ar sutampa Jūsų biolaukai.“ – juokiasi Julija.

Prieš pradėdami bendradarbiavimą, įsitikinkite, kad Jūsų pasirinktas dizaineris tikrai turi reikiamas kompetencijas ir tikrai gali įgyvendinti Jūsų projektą. Dėl šventos ramybės, galite patikrinti pasirinkto dizainerio rekomendacijas, ankstesnių klientų patirtį su juo bendradarbiaujant. Na ir galiausiai, dar prieš pradedant bendradarbiavimą aiškiai apibrėžti projekto tikslus, terminus ir biudžetą. „Kad būtų išvengta vėlesnių nesusipratimų“ – argumentuoja IJANdesign atstovė.


Geras dizainas – patalpų komforto neaukojanti estetika


Pasak IJANdesign komandos, tiek darbo, tiek namų erdvė privalo būti ne tik graži, bet ir patogi. Kiekvienas baldas, kiekviena interjero detalė turi ne tik puikiai atrodyti ir būti funkcionali. O kiekvienas toje erdvėje dirbantis ar gyvenantis asmuo – jaustis komfortiškai. „IJANdesign kuria jaukumą ir patogumą visiems be išimties, net ir šunims bei katėms!“ – juokiasi Julija ir priduria: „Turime įgyvendinę daugybę projektų, kuriuose daug dėmesio skirta interjero pritaikymui mylimiems klientų keturkojams! Juk gyvūnai ir miega, ir ėda, ir žaidžia mūsų namuose, tad kuriant interjerą būtina atsižvelgti tiek į jų poreikius, tiek į namų tvarkos palaikymą. “

Geras dizainas neabejotinai reiškia ir lengvai prižiūrimą erdvę! Juk net ir stilingiausioje patalpoje betvarkė atrodys nekaip… IJANdesign įsitikinę, jog patogiai, funkcionaliai ir ergonomiškai suplanuotose erdvėse jai atsirasti tiesiog nėra tinkamų sąlygų! „Stengiamės, jog užbaigtas projektas puikiai atrodytų ne tik jo užbaigimo dieną ar fotosesijos metu, bet ir po metų, ir po penkių!” – sako IJANdesign įkūrėja Julija, ir pabrėžia, kad kurdama interjerus, jos komanda visuomet stengiasi savo meniškus polėkius derinti su racionaliais, praktiškais sprendimais.


Jūsų dėmesiui – IJANdesign kurtas ir „Auksinės paletės“ konkurso vertas kotedžo interjeras


IJANdesign – trijų žmonių komanda, kurios mėgstamiausi projektai – tokie, kurių dizainą kurti reikia nuo nulio. „Auksinės paletės“ konkurse ši interjero dizaino studija dalyvauja būtent su tokiu projektu. „Tai jaunos šeimos būstas, kurio interjeras traukia akį savo erdvumu ir skoningu dekoratyvumu.“ – sako Julija.


Interjere susipina pastelinių, nude tonų paletė drauge su ryškiomis gamtos spalvomis. Balduose daug natūralios medienos paviršių, kurie organiškai sąveikauja su šlifuoto aukso detalėmis bei gaiviais gamtos atspalviais.


Baldų fasadų pagalba, šiame interjere moderniai ir subtiliai įkomponuoti į interjero tendencijas sugrįžę frezuoti paviršiai. O medinės, eglutės rašto grindys ne tik atrodo prabangiai, bet ir kuria jaukumą ne tik vizualumo, bet ir praktiškumo prasme – ant tokių grindų vaikščioti nepaprastai malonu, ypač basomis.


Interjeras alsuoja subtilumu, neperžengdamas saiko ir estetikos ribų.


Projektui pasirinktos gipsinės lubos, su šešėline siūle. Tai idealus lubų pasirinkimas derantis tiek su objekte šviestuvo grožiui išryškinti panaudota rozete luboms, tiek su dekoratyvinėmis medinėmis sijomis.


Dekoratyvinėms projekto lubų sijoms, pasirinkta alyvuota mediena. Šiame objekte, ji kuria stiprų, jaukų ir šildantį įspūdį. Natūralus medienos reljefas baltų lubų fone tarsi išryškėja ir atsiskleidžia visu savo grožiu.


Virtuvės ir valgomojo zoną puošia IJANdesign įkūrėjos Julijos Naradauskaitės-Brunickės tapytas interjerinis paveikslas. „Tapymas – mano būdas atsipalaiduoti ir įsikrauti kūrybinės energijos, tačiau nuo interjero dizaino toli nepabėgu net ir tuomet, mat tapau būtent interjerinius paveikslus.“ – sako ji.Tapydama interjerinius paveikslus, jų formatą, faktūrą, spalvas, Julija derina prie namų, kuriuose jie kabės, interjero. Tad kiekvienas jos tapytas paveikslas turi dalelę būsimų namų sielos. Ne išimtis ir šiam interjerui kurtas paveikslas.

Miegamojo jaukumą kuria drąsūs, bet neįkyrūs atspalviai, suderinti su pastelinės spalvos galvūgalio aksomu ir romantiškais gėlių raštais. Nemažiau romantiškas akcentas ir sienos viduryje besipuikuojantis dekoratyvinis gipsinio apvado intarpas.
Vaiko kambario interjere taip pat vyrauja medis bei neįkyrios, pastelinės spalvos. Ramūs rožinio kvarco bei pilkšvi tonai puikiai dera prie natūralaus medžio grindų, medinių lentynėlių bei baltų sienų. Subtilios prabangos suteikia ir natūralūs lino audiniai, kurie ir puikiai atrodo, ir yra saugūs jaunajai kambario savininkei.

Kotedžo vonios kambariui parinktos neutralių tonų plytelės ir industrinio stiliaus stiklinė pertvara, kuri vizualiai atrodo gana elegantiška, kone besvorė ir lengva, pasižyminti neįmantriomis linijomis, tačiau funkciškai labai pasiteisinusi stiklo sienelė.


Elegancijos vonios kambariui suteikia ir ant stalviršio montuojamas praustuvas - dubuo, subtilus veidrodžio apšvietimas.

Jei ir Jums patiko šis interjeras galite savo balsą atiduoti 75nr šių metų „Auksinės paletės“ konkurse.


Visa šio kotedžo koncepcija – novatoriška, funkcionali, moderni ir estetiška. Visus šiuos dalykus IJANdesign komanda sujungė į vieną visumą ir išgrynino pačius svarbiausius, ašinius dalykus – medienos ir pastelinių spalvų kuriamą subtilumą bei jaukumą.


Fotografas: Gintaras Miltenis
37 peržiūros0 komentarų

Comments


bottom of page