top of page
  • Writer's pictureIjan

Naktinės užuolaidos: svarbiausi pasirinkimo kriterijai

Atnaujinta: 2022-08-17


Užuolaidos – vienas svarbiausių interjero akcentų. Naktinės užuolaidos ne tik sukuria išskirtinį kambario dizainą, tačiau taip pat padeda užtikrinti kokybišką miegą bei apsaugo namų privatumą. Naktinės užuolaidos tarnauja ne vienerius metus, todėl jas išsirinkti tampa nelengvu iššūkiu: reikia atsižvelgti į užuolaidų spalvą, medžiagų ilgį, storį, esamą interjero stilių ir pan.


Naktinių užuolaidų audiniai dažniausiai derinami su sienų spalva. Naktines užuolaidas rekomenduojame rinktis keliais atspalviais tamsesnes. Žinoma, galima rinktis ir drąsesnius, originalesnius sprendimus, pavyzdžiui, juodas užuolaidas derinti su šviesiomis sienomis. Tačiau atminkite, kad tokios užuolaidos labai atkreips dėmesį ir turės būti preciziškai tvarkingos: gražiai pakabintos bei suklostuotos.


Dar keli svarbūs kriterijai renkantis naktines užuolaidas yra ilgis ir svoris. Ilgos užuolaidos atrodo tikrai puošniai ir elegantiškai, tačiau jei šios gulės ant žemės, atrodys neskoningai. Optimalus užuolaidų ilgis svarbus ir tam, kad užuolaidos neišsiteptų ir nedulkėtų. Užuolaidas taip pat reikėtų pasirinkti atsižvelgus į karnizą: nuolat traukomos per sunkios užuolaidos gali sugadinti gležną karnizą.Naktinės užuolaidos miegamajame: svarbiausi pasirinkimo kriterijai


Pagrindinė naktinės užuolaidos miegamajame funkcija užtamsinti kambario erdvę. Naktinės užuolaidos reguliuoja į patalpą patenkančios šviesos kiekį, todėl dažniausiai būna tamsesnių atspalvių. Atkreipkite dėmesį į naktinių užuolaidų medžiagų tankumą: kuo storesnis audinys, tuo mažesnis peršviečiamumas. Rinkdamiesi užuolaidas pagal jų storį, atsižvelkite į tai, kokios apsaugos nuo saulės spindulių norėsite: maksimalios ar dalinės.
Vertinantiems kokybę ir funkcionalumą, patariame apsvarstyti dviejų audinių pasirinkimą.


„Blackout“ – nepermatomo, saulės spinduliams nepralaidaus audinio su putplasčiu, puikiai sulaikančio šviesą (dengiančio 97 proc. šviesos);

„Dimout“ – audinio, kuris apsaugo nuo saulės spindulių, praleisdamas itin mažą jų kiekį (dengiančio 70–90 proc. šviesos).
Užuolaidų buvimas arba nebuvimas kardinaliai keičia to paties kambario vaizdą
48 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Komentar


bottom of page