top of page
  • Writer's pictureIjan

12 patarimų, kaip įsirengti patogius ir gyvūnams draugiškus, bet šuolaikiškai stilingus namus

Atnaujinta: 2022-10-04Esu dviejų šuniukų šeimininkė. Mano mažylės vestukės - 13 metų Dina ir 5 metų Lilly yra svarbi mano gyvenimo dalis. Mes ne tik kartu gyvename ir dirbame, bet ir kuriame kartu verslą - inovatyvius ir apsaugančius rūbus šunims. Rašau, “kuriame kartu”, nes jos yra svarbiausia šio verslo dalis - jos yra ir veidas, ir modeliai, ir jų dėka gimsta visi patobulinimai ir naujos technologijos. CiuCiu prekinis ženklas yra apie patogumą šunis auginantiems šeimininkams mažiausiais kaštais. Edukuojant savo sekėjus apie tai, kad rūbai gali būti šis tas daugiau, nei tik graži suknelė ar šilta striukė žiemai, primenu, kad rūbai gali padėti sumažinti ir parnešamą purvą į namus. Beieškant idėjų, apie kurias būtų įdomu padiskutuoti, kilo mintis praplėsti diskusijas ir paliesti daugiau susijusių temų, tokių, kaip gyvūnams draugiškas interjeras.

Pakalbinome interjero dizaino studijos IJANdesign įkūrėją, Juliją Naradauskaitę Brunickę, kuriai ši tema nėra naujiena, o interjero dizainas yra jos gyvenimo aistra. Su įvairiais projektavimo iššūkiais dizainerė Julija susiduria kiekvieną dieną, tad pakviesta diskusijai apie gyvūnams pritaikytą interjerą ji tik apsidžiaugė. Julija teigia, kad kol kas Lietuvoje mažai tam skiriama dėmesio, neretai tenka spręsti ir tobulinti jau sukurtus interjerus, ieškoti būdų, kaip prabangiame interjere stilingai ir patogiai įkurdinti ir mažuosius namų gyventojus. Dizainerė teigia, jog gyvūnams skirtos zonos turėtų įsilieti į bendrą namų stilių, o tai lengviausia padaryti dar projektuojant namų interjerą. Julija su įkvėpimu pasakoja, kad detalės turi tarnauti šios ypatingos draugystės patogumui, o “gyvūno erdvė turėtų natūraliai išplaukti iš bendro namų dizaino”.

Kadangi šiuo metu įsirenginėjam savo naujus namus ir susiduriam su tokiu iššūkiu, kaip juos pritaikyti visų gyventojų poreikiams, bet išlaikyti artimą sau stilių, kaip pasirinkti medžiagas, kurios gerai atrodys ne tik pirmomis dienomis, bet ir po ilgo laiko, kaip įsikurti patogiai, atsižvelgiant į kasdienius su augintiniu susijusius veiksmus.

Namų stilius, kurį projektuojant atsižvelgiama ir į augintinių poreikius vadinamas gyvūnams draugišku interjeru. Šiemet šis stilius (ypač užsienyje) įgauna didžiulį pagreitį. Tai itin atsispindi Pinterest socialiniame tinkle, kur šiai tendencijai net sugalvotas naujas pavadinimas - “Barkitecture”. Lietuviškas termino atitikmuo galėtų būtų #LOKinterjeras. Kuriant tokį stilių didžiausias dėmesys skiriamas erdvės tvarkos išlaikymui mažiausiais kaštais. Kitaip tariant, kad būtų lengva ir paprasta išlaikyti tvarką ir švarą namuose, kuriuose gyvena ir augintiniai.

Gyvūnai miega, ėda, poilsiauja mūsų namuose, lygiai taip pat, kaip ir mes. Tad tikrai praktiškas patarimas, projektuojant namus atsižvelgti ir į jų poreikius bei gyvenimo būdą.

Gyvūnų tema kasmet darosi vis aktualesnė, paliečia vis daugiau gyvenimo sričių ir eina koja iš kojos su naujausiomis technologijomis bei mados tendencijomis. Tad nieko nuostabaus, kad ir šis stilius dažniausiai žavi natūraliomis medžiagomis, tokiomis kaip marmuras, terazzo, plytos, medis, linas, frezuoti paviršiai, metalas. Interjero dizainerė Julija Naradauskaitė Brunickė rekomenduoja vengti medžiagų, kurios pritraukia plaukus, kuriuos būtų lengva sudraskyti, sukramtyti. Taigi ir čia žvalgomasi įkvėpimo į ekologiškas, natūralias ir ilgaamžes medžiagas.

Šiuolaikiški gyvūnų šeimininkai ieško įvairių naujovių ir tendencijų, kurios palengvintų jiems kasdienius veiksmus, kaip gyvūno pėdučių plovimas vos grįžus iš lauko, patogus maitinimas, gyvūno žaidomų vieta, žaislų laikymas, jo miego zona.

Kad lengviau įsivaizduoti šios temos aktualumą, žemiau pateikiama šiek tiek Pasaulio augintinių statistikos:

  • 33% Pasaulio namų ūkių laiko bent vieną šunį.


Gyvūnai gimdami atsineša besąlygišką meilę mums, o apie tai mums kartais primena sugriauždami kėdės koją ar nusipurtydami savo plaukus ant kilimų ir sofų. Kadangi augintiniai man yra itin svarbi gyvenimo dalis, palyginti tai yra maža kaina už besąlygišką atsidavimą ir nuoširdžią draugystę. Bet visgi, gyventi galima visada patogiau ir geriau.

Anot interjero dizainerės Julijos, yra keli tikrai paprasti patarimai, kaip įrengti namus ir stilingai, ir jaukiai, bet patogiai visiems gyventojams. Man, kaip apsaugančių nuo purvo rūbų šunims kūrėjai labai aktualus purvo klausimas ir kaštai bei pastangos, kurių reikia, kad išlaikyti tą švarą. Mėgstu komfortą, bet dar labiau, kai jam palaikyti reikia mažai pastangų. Tad Julijai tenka gudri užduotis, kaip sukurti harmoningą aplinką, kurioje ir aš ir mano augintinės jaustųsi, kaip savo namuose?

Julija Naradauskaitė Brunickė siūlo išskirstyti šią temą į 12 etapų, kad planuoti draugišką gyvūnams interjerą būtų paprasčiau ir aiškiau.

1 - AUDINIAI

Pirmiausiai, apie ką mes galvojam, atsivesdami gyvūniuką į savo namus tai - plaukai. Net mano vestukės, kartas nuo karto man palieka meilės žinutes ant įvairių namų paviršių. Julija mums pasiūlo kiek kitokių audinių katalogą, kuriame visi audiniai - draugiški gyvūnams.

Ką reiškia gyvūnams draugiški? Pirmiausiai tai audiniai, prie kurių plaukai tiesiog nelimpa. Taip pat svarbu, kad jie nesipurvintų ar būtų iš viso atsparūs purvui, vandeniui ir, aišku, lengvai valytųsi. Julija su pasimėgavimu dalijasi įspūdžiais apie atrastus tokių audinių gamintojus.

Juk taip nuostabu, kai nereikia jaudintis, ar šuniukas užlips ant sofos ar ne. O dar nuostabiau būtų, jei leidžiant jiems lipti ant baldų, kaip yra mano namuose, baldai atrodytų puikiai ir jų nereikėtų kasdien valyti.

Tik pasitelkus į pagalbą interjero dizainerę, galima gauti tokių vertingų patarimų, kuriuos vargu ar pats atkapstytum ir ar visus apgalvotum. Interjero dizainerė siūlo vengti audinių, kurie yra lyg magnetai plaukams: velvetas, mohera, aksomas, veliūras, šenilinis. Jei pasirinkote gyventi su gyvūnais, Julija siūlo pamiršti ir tokius audinius kaip šilkas ar oda. Jie tiesiog neatlaikys jūsų augintinio nagučių išbandymų, net pačių švelniausių.

Dizainerė Julija rekomenduoja rinktis tokius audinius, kurie yra patvarūs, bet švelnūs, o plaukai nuo jų lengvai nuslysta: gobelenas, sintetiniai audiniai, ultra zomšas. Ultrazomšas - tai mikropluošto audinys, verstos odos pakaitalas - atsparus dėmėms, skysčiams ir dėvėjimuisi. Jį itin lengva prižiūrėti - lengva išvalyti dėmes, galima skalbti skalbimo mašinoje ar sausai valyti. Klausydamasi dizainerės Julijos argumentų apie šiuos išskirtinius audinius, iš karto supratau, kad baldai turės turėti dar ir nuimamus užvalkalus, kuriuos kartais bus galima išskalbti, išvalyti.

Interjero dizainerė pasiūlė negailėti investicijų į geresnius audinius, kad interjeras ilgiau išliktų tvarkingas ir toks, kaip pirmą dieną. Paprastas praktiškas jos patarimas: kiek įmanoma, derinant audinių spalvas interjere, derinti jas ir prie gyvūno plauko spalvos. Tad jau esu tikra, kad pas mus namuose vyraus balta ir kiti šviesūs atspalviai.

Patarimas nr. 1:

rinktis audinius, kurie nepritraukia plaukų, yra atsparūs purvinimuisi, lengvai valosi, o atspalvis yra, kaip augintinio plaukų

2 - MEDINĖS DETALĖS IR BALDAI

Julija įspėjo mus apie galimą žalą mediniams paviršiams, bet visgi ji nesiūlo visiškai atsisakyti medžio savo interjere, juk medis yra jaukumo ir šilumos suteikianti tekstūra. Ji siūlo gerai pagalvoti, kur jis gali būti, ir apdairiai apgalvoti, kur jo geriau privengti. Tarkime, stengtis medines dekoro detales komponuoti aukščiau, nei gali pasiekti augintinis, o žemiau rinktis metalines ar chromo detales. Tai reikštų medinių kojelių, žemai esančių rankenėlių ar kitų detalių pakeitimą metalinėmis. Nereikėtų pamiršti, kad lengviausiai kramtosi pinti, rotango ir sizalio baldai.

Patarimas nr. 2

medines dekoro detales montuoti aukščiau, nei gali pasiekti augintinis, žemiau rinktis metalines ar chromo detales.

3 - GRINDŲ DANGA

Grindims tenka didžiausias krūvis ir renkantis dangą reikėtų itin gerai įvertinti jų atsparumą dėvėjimuisi ir valymo paprastumui. Tuo labiau, kad bus ir lietingų ir purvinų dienų, kai augintiniai namo pareis purvinom, šlapiom kojytėm. Dizainerė rekomenduoja pirmiausiai atkreipti dėmesį į grindų valymo ypatumus, ar galima bus jas greitai ir lengvai išvalyti.

Beje, natūralios medinės grindys tiesiog kaip magnetas renka plaukus, plaukai susirenka tiesiog kamuoliukais. Be to, tokias grindis prižiūrėti yra šiek tiek sudėtinga, nes jos nėra atsparios dažnam trynimuisi. Pabandžiau įsivaizduoti, kaip atrodytų tokios grindys po kelių metų naugučių caksėjimo ir supratau, kad tai nėra geriausias pasirinkimas, kaip ir kaip jų norėtųsi.

Julija paskubėjo mane pradžiuginti, pasiūlydama kietmedžio grindis (raudonmedis, ąžuolas) arba laminatą. Tokios grindys yra tvirtos ir atsparios braižymuisi. Tiesa, laminatą reikėtų rinktis atidžiau, pasirinkti atsparesnę klasę ir nepamiršti, kad nagučiai tikrai girdėsis augintiniui jomis vaikštanti. Kiti pasirinkimai augintinių šeimininkams - plytos, plytelės, terazo, granitas, betonas. Mus džiugino galimybė turėti medines grindis didžiojoje namų dalyje ir plytelės, tradiciškai, vonioje ir virtuvėje. Ten beje augintiniai galės atsivėsinti savo pilvukus karštesnėmis dienomis, tad dviguba nauda.

Medinės grindys ir kilimai. Skamba taip jaukiai ir maloniai. Dėl medinių grindų jau išsiaiškinome, tačiau Julija įspėja, kad kilimai gali būti tikras galvos skausmas turint augintinių. Ypač jei šuniukai maži ar jiems kartais nekartais nutinka nelaimės. Kilimas bus sugadintas ir nuolat primins augintiniui, kad tai vieta, kur galima padaryti reikaliukus. Tad lengviausias būdas išlaikyti tvarką ir švarą namuose - atsisakyti kilimų. Arba nepagailėti investicijų ir įsigyti kilimą rekomenduojamą auginantiems gyvūnus namuose ir tinkamus tiesti būtent ant kietmedžio grindų, tokie kaip Barber.

Kita išeitis kilimams: rinktis juos mažesnius, kad būtų lengva išnešti ir išvalyti. Puikiai tiktų sizalio, japoniško tatamio, jūros žolės ar kiti trumpo plauko kilimėliai. Arba dar viena grindų dengimo galimybė, prilimpančios PVC plokštės.

Mes suprantame, kad namai, kad ir kokie praktiški ir patogūs bebūtų, neapsieisime be jų valymo. Bet smagu, kad galima pasirinkti tokius paviršius, kuriuos ir prižiūrėti lengva. Reikės tik išsirinkti įvairių gyvūnams draugiškų valiklių.

Patarimas nr. 3

grindų dangai rinktis plytas, plyteles, terazo, granitą, prilimpančias PVC plokštes, betoną arba kietmedį, vengti kilimų arba rinktis mažesnius ir draugiškus gyvūnams, naudoti gyvūnams draugiškas valymo priemones.

4 SIENŲ DANGA

Kad sienų danga netaptų dar vienu galvos skausmu, Julija pasiūlė rinktis kuo lygesnę sienų tekstūrą. Tokiu būdu ir plaukai sunkiau lips, ir valyti patogiau. Vidutinio blizgesio (satino) dažai dizainerės manymu yra puikiausias pasirinkimas šiuo atveju.

Patarimas nr. 4

Sienų dangai rinktis lygesnę vidutinio blizgumo tekstūrą, kuri lengvai valosi ir netraukia plaukų.

5 - GYVŪNO ZONA

Lygiai taip pat, kaip tėvai įrenginėja kambarius vaikams, taip ir augintinių šeimininkai turėtų nepamiršti įrengti atskirą erdvę savo augintiniams. SmartDog dresuotojai rekomenduoja įrengti tokią vietą, kur augintiniai galėtų jaustis saugūs, netrigdomi, turėtų galimybę pailsėti, pažaisti, pabūti vieni ir, kur mums būtų ramu palikti savo mažuosius, kai jie lieka vieni. Tai mums padės išvengti graužimo, niokojimo ar papildomo streso augintiniui. Daugiau apie niokojimo ir graužimo problemas, su kuriomis susiduria augintinių šeimininkai, skaitykite čia.

Kadangi nerekomenduojama savo energingiems mažiesiems draugams leisti siautėti po visus namus, vaikytis kamuolius, susijaudinus voliotis ir žaisti bet kur namuose, pagal SmartDog dresūros trenerio Karolio Grigaliūno rekomendacijas, visada stengiuosi pratinti savo augintines žaisti specialiai tam įrengtoje vietoje, jų erdvėje. Nors ir kaip smagu stebėti, kaip augintiniai laksto ir šėlsta namuose, bet laimingas šuo yra paklusnus šuo, o aš nieko labiau nenoriu, kaip laimės savo mažylėms. Disciplina ir paklusnumas šuniukams leidžia jaustis ramiau ir užtikrinčiau, vadinasi patiria mažiau streso ir daugiau džiaugsmo.

Išdėstau savo pageidavimus ir dresuotojo rekomendacijas dizainerei Julijai: siekiant didžiausio komforto visiems namų gyventojams, norisi sukurti specialią vietą savo augintinėms, žaislus laikyti tvarkingai, bet kad jie būtų lengvai pasiekiami augintinėms.

Jei paslėpti augintinio guolį nebūtų galimybės ar nenorėtume jo slėpti, Julija rekomenduoja užsisakyti baldus su integruotomis funkcijomis gyvūnams: maitinimui, miegojimui, žaislų laikymui. Tokiu atveju, baldas gali tarnauti ir kaip baldas jums ir Jūsų augintiniui.

Ji, kaip ir dresuotojai, mums primena, kad guolis turėtų derėti su visu namų interjeru. Geriausia tai, kad bus lengviau augintinį pripratinti poilsiui, miegui ar žaidimams rinktis būtent guolį, o ne baldus. Tai leis augintiniui jaustis savo guolyje kaip namuose, o ne atskiroje respublikoje.

Renkantis guolį, atsižvelgiame į jo kokybę, medžiagas, ar galima skalbti visą ar galima nuimti užvalkalus, ar nėra lengvai nuplyštančių detalių, kuriomis galėtų šuniukas užspringti.

Jau nusižiūrėjau prie įėjimo į namus pasidėti išskirtinius pufus - guolius iš Marso pufai-šuns guoliaiį, o miegamajo šuniukų erdvei užsisakyti didelį guolį pas Dora Cocker, kurie pagamins mums guoliukus derančius prie interjero spalvų ir audinių. Beje pas DoraCocker galima užsisakyti ir automobilio švarai palaikyti specialius kilimėlius ant sėdynių.

Augintinio erdvės zoną galima papuošti ne tik šuns žaislais ir guoliais, mes planuojam pasikabinti štai tokius specialiai mums aliejiniai dažais tapytus paveikslus-autoportretus iš PetArtWorld. Julija priderins rėmelių spalvas prie interjero ir tai bus itin asmeniška ir personalizuota vientiso interjero detalė.

Patarimas nr. 5

Įrengti atskirą erdvę, kuri būtų skirta tik augintiniui ir jo daiktams, bet derėtų bendrame namų interjere

6 - VIRTUVĖ, MAITINIMO ZONA

Gyvūnams draugiški interjerai - tai interjerai suprojektuoti taip, kad tvarka ir švara namuose išliktų kuo mažesnėmis pastangomis.

Virtuvė yra patogiausia vieta įrengti ir augintinių maitinimo zoną. Julija turi keletą idėjų, kaip šią vietą padaryti ir patogią ir stilingą. Pirmiausiai ji pataria pasirinkti dubenėlius derančius prie interjero. Tokiu būdu indeliai negadins interjero vaizdo, o atvirkščiai, kaip tik jį papuoš, papildys.

Kitas dizainerės pasiūlymas, įrengti specialiai tam skirtą stalčių, kai maitinimo zona yra integruojama ir matoma tik maitinimo metu. “Galima įrengti specialią vietą maistui laikyti ir patogiam jo paėmimui prieš maitinimą. O vandens dubenėliui surasti nuotokesnį, bet patogų gyvūnui prieiti, kampelį”, siūlo Julija.

Kuriant virtuvės interjerą draugišką augintiniams reikia vadovautis ta pačia taisykle, kaip ir visam interjerui, tvarkingas ir minimalus dizainas, kurį paprasta prižiūrėti ir išlaikyti švarų.

Patarimas nr. 6

Įrengti patogią zoną maitinimui, indelių ir maisto laikymui, lengvai šuniui pasiekiamą vietą su šviežiu vandeniu.

7 - LANGAI, UŽUOLAIDOS IR PALANGĖS

Turbūt nerasime augintinio, kuris nemėgtų stebėti gyvenimo už lango, ar pasišildyti saulutėje gulint ant palangės. Todėl dizainerės klausiam, kokie sprendimai būtų optimaliausi renkantis, turbūt pažeidžiamiausią, namų dekoro elementą - užuolaidas.

IJANdesign įkūrėja Julija klausia, ar užuolaidos būtinos, nes lengviausias variantas turint augintinių, jų atsisakyti, ar pakeisti pavyzdžiui žaliuzėmis. Nusprendus, kad užuolaidos suteiks daugiau jaukumo ir atspindės mano stilių, atsiverčiam draugiškiausių gyvūnams užuolaidų katalogą. Jame du variantai - storos sunkios užuolaidos, kurios nebus tokios jautrios jei užkliūtų gyvūno nagutis. Bet tokiu atveju augintiniui sudėtingiau stebėti gyvenimą už lango, nes storos užuolaidos uždengs daugiau vaizdo.

Kitas variantas lengvos užuolaidos, kurios leis matyti kiaurui ir stebėti netrigdomai vaizdus už lango.

Mano merginos tiesiog dievina sėdėti ant palangės, tad prašau Julijos atkreipti dėmesį ir į itin jaukios palangės įkurimą, kur būtų tiek man tiek merginoms patogu ir smagu užsiimti ryto ritualais.

Patarimas nr. 7

Neuždengti augintiniams galimybės stebėti per langą. Pasirūpinti patogia palange, jei augintiniai mėgsta ten leisti laiką.

8 - APŠVIETIMAS

Dizainerė Julija primindama apie inovatyvius sprendimus, pasiūlo pasirūpinti LED apšvietimu, kad augintiniams būtų jaukiau tipenti iki vandens dubenėlio, ar pasilikus vieniems namuose iki vėlumos.

Prietemoje šunys mato daug geriau nei mes žmonės, bet jei yra visiška tamsa, jie nieko nemato, kaip ir mes. Tiesa, jiems tamsoje judėti saugiai padeda atmintis, panašiai kaip mums.

Kiekvienas augintinis yra skirtingas, tad ir tamsos teleravimas yra skirtingas. Vieni puikiai jaučiasi, kiti jaučia didesnį nerimą. Dresuotojai siūlo tai išbandyti, stebint gyvūno reakciją. Bet mano namuose visada dega bent maža lemputė, jei mažosios lieka vienos namuose tamsesniu paros metu. Tad dizainerės pasiūlymas įrengti papildomą LED apšvietimą skirtą joms, man labai patinka. Ji apie viską pagalvoja.

Patarimas nr. 8

Papildomas apšvietimas skirtas augintiniams.

9 - GYVŪNAMS DRAUGIŠKI AUGALAI

Savo namuose noriu augalų, didelių gražių augalų. Tad Julijai tenka užduotis surasti papildomos informacijos apie augalus tiksiančius prie namų interjero ir nepavojingus augintinėms.

Ar žinojote, kad kasmet bent 10 tūkstančių susirgimų veterinarai užfiksuoja būtent dėl toksiškų ir pavojingų augintiniams augalų? Paliekų nuorodą į šaltinį, kuriame pateikiami draugiški augalai gyvūnams. Rinksimės iš jų, o Julija derins prie interjero. Ji taip pat siūlo pakelti jautresnius augalus ant stilingų staliukų ir laikiklių.

Patarimas nr. 9

Augalus rinktis saugius savo augintiniams, įvertinti, kur saugiausiai juos statyti namuose.

10 - ŠVAROS KAMPELIS

Tik įsivaizduokime sceną: lauke lietus ir purvas, o jūsų augintinis partipena purvinom pėdutėm per Jūsų gražias grindis ir kilimus.

Mano kuriami rūbai šunims, apsaugo didžiają jų kailio dalį nuo purvo ir drėgmės, bet jei lauke vaikštom be specialių batukų, tai mano augintinės turi kantriai laukti prie durų, kad jas nuneščiau į vonią nusiprusti. Pasidalinusi su Julija savo verslo idėja, įkvepiu ją pasidomėti specialios prausyklos šuniukams įrengimu kuo arčiau įėjimo. Kaip ir kurdama CiuCiu rūbus, taip ir gyvendama savo namuose, noriu jaustis užtikrinta, kad bus patogu, paprasta ir švaru. Džiaugiuosi, kad IJANdesign studijos dizainerė Julija supranta mane iš pusės žodžio ir teikia nuostabius pasiūlymus.

Keletas idėjų, kurios galėtų įkvėpti specialios maudyklos įrengimui.

Paprastas patarimas: laikyti gyvūno rankšluosčius ir prausimo priemones atskirai, patogiai prieinamoje vietoje prie durų ir prausimo vietos.

Patarimas nr. 10

Pasirūpinti patogia vieta augintinio kojų prausimui ir maudymui. Laikykite atskirai ir arčiau durų ar vonios gyvūnų rankšluosčius, šluostes ir kitas maudymo priemones.

11 - HARMONINGA APLINKA

Kad sukurti harmoningą aplinką, kuriant namus draugiškus ir augintiniui, reikia stengtis išlaikyti vientisą stilių ir visų namų ir augintinio zonos interjere. Anot Julijos, toks interjeras turi būti kiek stilingas, tiek funkcionalus. Teikdama mums pasiūlymus, ji atkreipia dėmesį į spalvų derinius, formas ir išdėstymą. Kurdama mano stiliaus namus, ji nepamiršta mano merginų poreikių ir mano rūpinimosi jomis įpročių.

Viena pagrindinių jos taisyklių kuriant augintiniams draugiškus namus - mažiau yra daugiau. Mažiau baldų - daugiau tvarkos ir švaros, lengviau prižiūrėti, mažiau galimybių nelaimingiems atsitikimams. Namai, kuriuose gyvena augintiniai turėtų būti jaukūs, stilingi, saugūs, švarūs ir tuo pačiu netrugdantys džiaugtis smagiu gyvenimu, kurį mums dovanoja mūsų augintiniai.

Patarimas nr. 11

Minimalizmas, visas bendras dizainas kartu ir augintinio vieta derantys tarpusavyje, integruoti baldai, saugi ir smagi aplinka gyvūnui, stilinga vieta šeimininkui.

12 - ŠUNIUKO ATVEDIMAS Į NAUJĄ NAMŲ INTERJERĄ

Visada galima į draugišką gyvūnams namų interjerą pažiūrėti ir iš kitos pusės. Jei kalbame apie šuniukus, tai visada galima išmokinti savo augintinius nelipti ant baldų, nedrąskyti užuolaidų ir minkštų baldų, gamtos reikalus atlikti tik lauke. Anot SmartDog dresuotojų, tai padaryti yra tikrai nesudėtinga. Sunkiausia dalis - šeimininkui laikytis savo nuomonės ir tvirtai visada laikytis pasirinktos pozicijos. Trumpą filmuką, kaip tai padaryti galite pažiūrėti spustelėję nuorodą čia. Daugiau apie tai, kaip mes mokėmės nelipti ant baldų, pakalbėsime kituose straipsniuose.

Jei net dresūroje šuniukas sunkiai išmoksta drausmės, siūlome pasidomėti Japoniškais Altavidapet papildais, kurie ramina reaktyvinius augintinius (šie papildai tinka ir liūdniems, pasyviems augintiniams suteikdami priešingą efektą).

Ir dar viena galimybe, kuria mes domėjomės, tai šuniukų dienos centras/viešbutis. Augintinių viešbučio Barkvilis savininkė Daina pasidalino savo pastebėjimais, kad tie šuniukai, kurie nuo mažens yra pratinti prie buvimo atskirai nuo šeimininko, prie spa procedūrų ir bendravimo su kitais šuniukais - užauga sveikesnės psichikos ir lengviau adaptuojasi prie įvairių situacijų.

Barkvilio įkūrėja pasidalino asmenine patirtimi, kad nuo mažens augintinius reikėtų pratinti ir prie savo vietos bei kelioninio krepšio. O jei šeimininkai ketina keliauti ir naudotis gyvūnų priežiūros paslaugomis, tuomet tikrai rekomendavo išbandyti dienos centro paslaugas ir įsitikinti ar jos yra tinkamos šuniukams. Be to Daina rekomenduoja įsigyti kelioninius krepšius-komodas. Kodėl? Nes tai patogus multifunkcinis krepšys, pritaikytas prie interjero, jame paauglystės metu augintinis jausis saugus, o šeimininkas ramus, nes augintinis bus apsaugotas nuo susižalojimų, kai šie viską niokoja, ragauja, visur lenda. Toks guolis padeda nusiraminti, suvaldyti emocijas, padeda sukurti kokybišką poilsio režimą.

Na o jei nesinori palikti šuniuko vieno namuose, tam yra dienos centro bei viešbučio paslauga. Į dienos centrą Barkvilis šeimininkai atveža savo augintinius, nes nori, kad jų augintiniai linksmai leistų laiką, pratintųsi gerai jaustis atskirai nuo šeimininkų, socializuotųsi su kitais gyvūnais, pratintųsi prie spa procedūrų. O į viešbutį šuniukus atveža tuomet, kai reikia ilgesnės priežiūros. Viešbutyje šuniukai turi atskirus savo kambarius, kaip tikrame viešbutyje bei individualų dėmesį.

Tikrai bus atvejų, kai reikės iškeliauti, pakeliauti, tad pasidomėjom iš anskto šia galimybe. Nes paskutinę minutę skambinti pirmą kartą į šuniukų viešbutį yra labai neatsakinga. Juk reikia išsibandyti, susipažinti, apžiūrėti, suprasti ar šuniukas gali likti tokioje vietoje.

O kaip taisyklingai paruošti augintinius įvairiausioms paslaugoms, tame tarpe ir viešbučiui, skaitykite čia.

Patarimas nr. 12

Pasiruoškite tinkamai šuniuko atvedimui į savo naują namų interjerą

PABAIGAI:

Jei skaitydami straipsnį, jaučiate, kad turite papildomos ir naudingos informacijos šia tema, prašome kreiptis ir dalintis: nuotraukomis, straipsniais, tinkamų produktų ir paslaugų aprašymais. Papildysime ir išplėsime, kol straipsnis taps gyvūnams draugiško interjero #LOKinterjeras enciklopedija.

Šaltiniai:


15 peržiūrų0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page